Klubide karika 4. ja 5. etapp Räbikülas ja Vohnjas

Aeg on ruttu lennanud ja Tartu Vibuklubi suurte tegude ja saavutuste kroonika on sündmustest maha jäänud. TVK tegemiste eelmisest kajastusest möödunud aja jooksul toimus Klubide Karika kaks etappi, Liivimaa Karika etapp Siguldas ning vibujahi Eesti meistrivõistlused. TVK laskjad esinesid kõikjal hästi ja tegid – nagu alguses öeldud – hulga suuri tegusid. Alustagem tühiku täitmist TVK tegemiste kajastusega Klubide Karika sarjas.
KK 4. etapp Räbikülas toimus 07.05.2016 ja võistlusformaadiks oli IFAA määramata kaugustega 2 noole ring. Ilm soosis võistlust igati ja päeva jooksul jätkus sooja ning päikesepaistet. Priit ja Rein valmistasid võistluseks ette väga hea ja huvitava raja ning Tiina, Meelis, Rainer, Ege, Neeme, Evo, Priit, Ülle, Monika, Jaco aitasid kaasa kõigis muudes organiseerimisega seotud tegemistes. Suured tänud kõigile, kes panustasid võitluse toimumisse! Osalemine Räbiküla KK etapil oli väga tore kogemus ja andis korraliku energialaengu!
Oma koduvõistlusel (kuid Priit tegi aumeeste mängu ja valmis rajal kellelgi harjutada ei lubanud!) saavutasime me kokkuvõttes esikoha. Me olime väljas 21 vibulaskjaga, kellest 5 olid noored, ja tõime ära 64 kohapunkti. Teine oli Kajamaa 34 kohapunktiga 17 laskja kohta ning kolmas Läänemaa 28 punktiga 9 laskja kohta. Kokkuvõttes möödusime me Sagittariusest ja tõusime KK arvestuses teiseks (Kajamaa 312p, TVK 254p, Sagittarius 230p). Koduseinte toetusest maastikuvibu puhul rääkida ei saa, kuid Lõuna-Eesti metsa vägi oli TVK laskjatele küll abiks!
TVK võitis Räbikülas 5 esikohta: Tõnis (AMBHR), Margus (AMBU), Marek (AMLB), Carmel (CFLB), Marvin (CMBBR). 2. koha võitsid: Monika (AFLB), Meelis (AMBHR), Kuldar (AMLB), Karoliina (CFLB), Rasmus (CMFSR), Caspar (CMLB). 3. koha võitis AMLB klassis Rainer. Isiklikku rekordit parandasid 7 TVK vibulaskjat: Tiina, Evo, Carmel, Marvin, Rasmus, Caspar ja Ülle. Väga tore oli taas laskmas näha Monikat ja Jacot koos TVK noorima vibulaskjaga, kes huviga uudistas, millega isa-ema tegelevad!

KK järgmine etapp toimus kaks nädalat hiljem, 21.05.2016, Vohnjas. Võistluse formaadiks oli IFAA maastikuring. Virumaa Vibuklubi valmistas võitluse hästi ette (tänud Mamma Koortile taas suurepärase toitlustamise eest!) ning laskmise tegi huvitavaks ka tuul, mis nt 80y laskude puhul suutis ka Carbon One noole märgist eemale puhuda. Kuigi lasti 2×14 märki, jätkus põnevust piisavalt!
TVK oli väljas 19 vibulaskjaga, kellest 5 olid noored. Kokkuvõttes saavutasime me 63 kohapunktiga tubli teise koha. Võitis 68 kohapunktiga (31 laskjat) Kajamaa ning kolmandaks tuli 27 kohapunktiga Virumaa (13 laskjat).
Meie vibulaskjate hea hoog jätkus ning oma isiklikku rekordit uuendasid: Meelis, Kuldar, Carmel (kordas Eesti rekordit!), Karoliina, Marvin, Rasmus, Neeme. Oma parima tulemuse Eestis lasi välja ka Jaco!
Seega jätkub meie laskjate isiklike tulemuste paranemine: kui sisevõistlustel parandati Eesti rekordeid 3 ja oma isklikke rekordeid 17 korral, siis KK välisetappidel lisandub veel 17 isikliku tippmargi uuendamist! Lisaks kordasid ja
uuendasid Carmel ja Marvin Eesti rekordeid veel 2 korral. 34 isikliku rekordi, sh 5 Eesti rekordi parandust – selliseid asju on imetore meie TVK kroonikas kajastada!
Lisaks Monikale ja Jacole oli kogenud tegijatest Vohnjas taas võistlusrajal Mart, keda oli väga tore näha. Vanameister oli heas hoos ja jätkab harjutamist!
TVK võitis Vohnjas taas 5 esikohta: Meelis (AMBHR), Carmel (CFLB), Marvin (CMBBR), Rasmus (CFSR), Mart (VMFSR). 2. koha võitsid Tõnis (AMBHR), Jaco (AMLB), Karoliina (CFLB). 3. koha võitsid Marek (AMLB) ja Caspar (CMBBR). Kokkuvõttes läheb TVK KK sügisestele etappidele vastu kindlal teisel kohal: 1. Kajamaa 380p, 2. TVK 317p, 3. Sagittarius 247p.
Järgmised etapid toimuvad: KK6 17.09.2016 Kullamaa (maastikuring), KK7 01.10.2016 Potimetsa (IFAA määramata kaugustega 2 noole ring) ja 15.10. KK8 Kajamaa (jahiring).
Nagu näha, üks KK etappidest saab taas olema TVK koduvõistlus, kus meil on võimalik teha hea tulemus. Kas meil õnnestub kokkuvõttes vähendada vahet Kajamaaga või teda isegi püüda, ei saa lubada, kuid kui meie laskjate isiklike rekordite parandamine jätkub erinevatel võistlustel senise hooga, võib see hooaeg kujuneda Tartu vibulaskjatele vägagi positiivseks ja elamusterikkaks!
Jõudu ja tarkust harjutamisel, lugupeetud kaasvõitlejad!