Liivimaa Eriku Kroonika

07.10.2917 toimus Räbi külas Tartu Vibuklubi 15. aastapäeva vibulaskmine

Juustu laskmine

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartu Vibuklubi jaoks vägagi tähelepanuväärne sündmus – meie klubi asutamisest möödus 15 aastat – ning selle sündmuse tähistamiseks korraldati Räbi küla 3D rajal väike vibuvõistlus ning hiljem ka piduõhtu Andu puhkemajas.

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada vibulaskmisest. See toimus Klubide Karika 4. etapist tuntud 3D viburajal. Priit Vakmann oli raja suurepäraselt ette valmistanud: rohi oli niidetud, märgist märki minek hästi märgistatud jne. Võistlusele saabujaid (aga alustama pidi küllalt varakult, et enne videviku saabumist kõigi laskmistega ühele poole saada) ootas soe supp, maitsev ürdisai, kuum glögi ja väike tervitusnaps.

Ja siis hakkasid rahvad saabuma. Kõigepealt laekusid TVK praegu aktiivsed laskjad ja kaugelt tulijad. Siis tulid need mehed-naised, kes alles hiljuti ja mõni aeg tagasi TVK värve esindanud ning seejärel TVK vanemad liikmed ja ka asutajad, kelle kohalolek ja lood, mis neil rääkida olid, andsid toimuvale erilise feelingu. Allakirjutanul oli päris ebatavaline tunne seista laskmise algust oodates Anne Ohno, Veiko Juurma ja Kaur Mägi kõrval, kes asutasid 15 aastat tagasi Tartu Vibuklubi.  Veiko lugu sellest, kuidas 2003.a mindi esimesele rahvusvahelisele maastikuvibu EM-võistlusele Soome ja kuidas võideti esimene medal TVK-le (ole sa meheks Tauri Salutamm!) andsid toimuvale sellise järjepidevuse varjundi, mida igapäevaselt vibu lastes ja harjutades küll ei koge ja millele eriti ei mõtlegi.

Toimuva ebatavalist atmosfääri TVK liikmete (peaaegu sünnipäevalaste!) jaoks tugevdas kindlasti ka Katrin Virula, Aare ja Aire Laureni, Kadi Koorti, Maario Hansmani ja Siret Saare tulek ja kaasa tegemine vibulaskmises. Tänud teile kõigile tulemast!

Samas oli järjepidevuse kõrval õhus tunda ka muutuste tuuli, sest Priit Vakmanni sõnul minnakse nüüdsel ajal kohe harjutusplatsile sooja tegema, aga varasemal ajal koguneti enne kokku, aeti juttu ja lasti seejärel ka mõned soojenduslasud. Seltskondlik olemine ja toimetamine on nüüdsel ajal natuke taandunud ja andnud teed tõsisemale vibulaskmisele.

Seejärel oligi aeg minna rajale. Priit tutvustas võistlust ja siis selgus üllatusega, et kavandatud ühe noole ringi asemel tuli lasta kolme noole ring, kusjuures märkides oli ainult üks laskmispunkt. Seletus sellisele formaadile oli, et vanemad tegijad, kellel pole viimasel ajal kuigi palju harjutustunde kogunenud „tahaks kah pihta saada!“  Mis siis ikka, kui pihta, siis pihta!

Kõrgematele jõududel oli laupäevane vibulaskmine ilmselt meelepärane ja ilm püsis enam-vähem kogu võistluse kestel kuiv. Seltskond oli selgelt motiveeritud saavutama kõrgeid sportlikke tulemusi, millest andsid tunnistust tuule, metsloomade ja –lindude, lennukite ja kaasvõistlejate hääli summutavad karjed „longbow!!!!!!!!!!!!!“ ja „rekurv!!!!!!!!!!!“  Lisaks oli kuni 200 m kauguselt selgelt kuulda grupi poolt parasjagu lasku sooritavale kaaslasele antavat hüva nõu. Toonus püsis kõigil kõrge ja eks tulemusedki olid korralikud! Siin nad on: http://www.vibuinfo.ee/tulemused/2017/muud/TVK15.pdf

Hästi lasid nii külalised, meie aktiivsed laskjad kui ka juubelivõistluseks vibu kätte võtnud klubilised. Viimaste tulemusi tahaks eriti ära märkida: Anne, Priit Vakmann, Taivo, Kaider, Indrek, Tauno, Kaur, Veiko ja Andres lasid kõik väga vahvalt! Esimest korda proovisid kätt määramata kaugustega 3D laskmisel Sirje ja Eero. Tore, et nende esimene maastikulaskmine toimus niisuguse sündmuse puhul!

Peale seda kui enamus gruppe metsast välja tulid, tekkis väike paus. Nimelt jäi üks grupp meie kaasvõitlejaid vihma kätte ja neid tuli oodata. Seda pausi sisustati lendavate taldrikute, mida lennutas Jaco, laskmisega. 99% laske tehti flu-flu nooltega, mis kukkusid alla siinpool horisonti, kuid üks vibusportlane põrutas kirehoos ka tavalise noolega, mis kadus pilvede alumisse kihti ja… ei olnud leitav. Kollektiivil tekkis küll idee lasta üks samasugune nool kohe järele, et vaadata, kuhu see kukub ja leida niimoodi ka esimene nool, kuid see idee ei leidnud millegipärast toetust.

Kui meie natuke vettinud kamraadid võsast väljusid, oli käes kord proovida kätt toiduainete hankimises. Suure piisoni külge kinnitati väike juust ja esimene lask tehti kuskil 65 jardi pealt. Et asja võistlejatele lihtsamaks teha, olid korraldajad markeri, kust piisonit võistluse ajal lasti, ümber tõstnud ning jälgisid seejärel surmtõsiste nägudega, kuhu nooled lendavad. Võistluse võitis Aare, kes otsustas lõpuks säästa kaasvõistlejaid edasisest närveerimisest ja lasi juustule täiesti pihta! Tubli lask!

Sellega oli TVK 15. sünnipäevapeo kehakultuuri programm ammendatud ning seltskond siirdus Andu puhkemajja arutama oma sportlikke sooritusi, võrdlema neid klubi ajalukku kirjutatud sooritustega ning koos selle kõige üle rõõmustama!

(Järgneb)

30.09.2017 toimus Klubide Karika 8. etapp Potimetsal, kus lasti IFAA 3D standardring

Selle aasta KK sarja 8. etapp toimus Potimetsal, kus lasti IFAA 2 noole ring. Paralleelselt Klubide Karika arvestusega peeti arvestust ka Liivimaa Karika sarjas, kus toimunud võistlus oli selle aasta viimaseks etapiks.

Kiitust peab jagama rajameistritele Aivarile ja Aksile, kes olid raja põhjalikult ümber korraldanud ja leidnud põnevaid kohti märkide ülespanemiseks. Võistlus oli samuti väga hästi korraldatud: sellele registreerus 98 ja osales 93 laskjat Eestist ning lisaks ka 11 vibulaskjat Lätist, kuid liikumine rajal oli üldiselt sujuv ja suuri ummikuid-ootamisi ei olnud.

Võistlus ise läheb ilmselt ajalikku kui üks suurem taplus Liivimaa ja Põhja-Eesti vibulaskjate vahel. Allakirjutanu kohmakad katsetused kroonika pidamisel ja selle käigus väljendatud arglik lootus, et TVK suudab Potimetsal vahet Kajamaaga vähendada, ilmselt innustasid kaasvõitlejaid Põhja-Eestist kohale tulema suure väega, et anda meile üks vägev ja meeldejääv lahing! :)

Kahel varasemal aastal oli Kajamaa esindatud hooaja lõpus toimuval Potimetsa etapil 12-13 vibukütiga, kuid nüüd tuli punktijahile lausa 30 Kajamaa vibulaskjat. Nende seas olid ka värske WA 3D MM-võistluste pronksmedaliomanik Steve ja MM-võistlustel seitsmendaks tulnud Inge!  TVK poolt veelkord õnnitlused neile ja ka MM-il 2. kohale tulnud Üllele väga toredate saavutuste puhul!

Meie panime välja 26 vibulaskjat, kuid pidime seekord ikkagi alla vanduma! Kajamaa võitis etapi 82 kohapunktiga, TVK oli 68 punktiga teine ning kolmandat kohta jagasid Lääne Vibulaskjad ja Virumaa Vibuklubi 18 kohapunktiga.  Enne viimast Klubide Karika etappi Kullamaal juhib Kajamaa 542 punktiga, TVK on 478 punktiga teine ja Sagittarius 275 punktiga kolmas. TVK jaoks on selline punktisumma kaheksa Klubide Karika etapi järel rekordiline – 2015. aastal oli meil 418 ja eelmisel aastal 440 kohapunkti. Oleme tublid olnud ja klubi eest hästi lasknud!

Nüüd aga meie klubikaaslaste saavutuste juurde. Potimetsal võitsid oma vibuklassis esikoha 8 meie kaasvõitlejat: Egne AFBHR, Jaas AMFSR, Kuldar AMLB, Marek AMTR, Carmel CFBBR, Marvin CMBBR, Karoliina JFLB ja Ene VFBHR vibuklassis. Teiseks tulid Tõnis AMBHR ja Rainer AMLB vibuklassis. Kolmanda koha võitsid Jaco AMLB, Caspar CMTR, Ülle VFLB ja Neeme AMLB vibuklassis. Kokku 14 medalikohta koduetapilt – pole paha!

Eesti rekordeid uuendasid Marek, Carmel ja Ene. Isiklikke rekordeid parandasid Tiina, Priit, Kuldar, Jaas ja Karoliina.

Siinkohal võikski KK 8 peatükile meie klubi kuulsusrikaste tegemiste kroonikas punkti panna, kuid seda on veel vara teha, sest suurt tänu tuleb kindlasti avaldada Emilyle, kes on aidanud leida tee vibu juurde ja õpetanud laskma Mattiase, Jaasi, Maarika ja Pireti. Jaas, Maarika ja Piret on astunud ka klubisse ning Jaas sai Potimetsal oma esimese Klubide Karika  võistluskogemuse ja tõi klubile esimese punkti! Ega’s midagi – tere tulemast klubisse, nool mättasse ja olgu vibulaskmine teile ikka mõnusaks harrastuseks!

26.08.2017 toimus Klubide Karika 7. etapp Vohnjas, kus lasti IFAA maastikuringi

Selle aasta KK sarja 7. etapp toimus Vohnjal, kus (nagu ka Lootvinal) oli üles pandud 14 märgiga rada, mida läbiti kaks korda. Raja püstitamisel olid korraldajad püüdnud teha seda võimalikult huvitavaks ja pannud ühe laskekoha ka näiteks keldri katusele. Võistlusele eelnes ja koheselt ka järgnes tugev vihm, kuid võitluse ajal halastasid kõrgemad jõud vibulaskjatele!

TVK vibulaskjatel läks võistlus hästi: klubide arvestuses saavutati tubli teine koht (49 kohapunkti ja 15 vibulaskjat) Kajamaa järel (52 kohapunkti ja 24 vibulaskjat) ning Sagittariuse ees (27 kohapunkti ja 12 vibulaskjat). Vahe Kajamaaga kasvas vaid 3 punkti ja see on hea seis Potimetsa koduetapile vastu minna!

Esikohti langes TVK vibulaskjate arvele 5: Egne oli võidukas AFBHR, Meelis AMBHR, Marek AMTR, Carmel CFBBR ja Karoliina JFLB vibuklassis. Teiseks tuli Monika AFLB, Kuldar AMLB ja Caspar CMTR vibuklassis. Kolmandaks tuli Jaco AMLB vibuklassis.

Eesti rekordeid uuendasid seekord Egne ja Marek. Isiklikke rekordeid uuendasid Tiina ja Maarja.

Klubide üldine punktiseis KK-sarjas näeb peale 7. etappi jätkuvalt huvitav välja. Varem olid asjad selleks hetkeks juba üsna selged. 2015 ja 2016 jäi TVK Kajamaast maha vastavalt 110 ja 80 punktiga ning edestas Sagittariust vastavalt 94 ja 119 punktiga. Sel aastal oleme me Kajamaast peale KK7 maas 50 punktiga ja edestame Sagittariust 151 punktiga ning KK8 Potimetsal sel nädalavahetusel on meie jaoks ju koduetapp. Peale seda jääb veel lasta KK9 jahiring 14.10.2017 Kullamaal. Kui me teeme oma parima, et panna koduetapi eelis maksma, siis peaks meil olema jätkuvalt võimalik Kajamaale veelgi lähmale jõuda!

Seepärast nool mättasse, lugupeetud kaasvõitlejad ja usinasti Liivimaa au ja kuulsuse eest võistlema!

31.07 – 05.08.2017 toimusid Hohegeissis, Saksamaal maastikuvibu Euroopa meistrivõistlused

Võistlustel lasti traditsiooniliselt 2 korda IFAA maastiku- ja jahiringi ning üks kord loomaringi. TVKst sõitsid Saksamaale Monika ja Jaco, Meelis, Kuldar, Marek ja Mart ning nad kõik võitsid medalid! Kokku võideti 9 medalit, millest 3 olid kuldset karva, 4 hõbedased ja 2 olid pronksid. Neli medalit olid individuaalsed ja 5 võistkondlikud.

Individuaalsed medalid võitsid Monika AFLB, Meelis AMBHR, Kuldar AMLB ja Mart VMFSR vibuklassis. Meelis võitis kulla, Kuldar hõbeda ning Monika ja Mart pronksid. Seejuures lasi Meelis 3 päeval 5st oma vibuklassi päeva parima tulemuse ja Mart jagas päeva parimat tulemust ühel korral.

Võistkondlikult said pikkvibu klassis kaela kuldmedalid Marek, Kuldar ja Ülle Kell (Kajamaa) ning hõbemedalid Monika, Jaco ja Inge Sirkel-Suviste (Kajamaa). Rekurv jahivibude klassis võitis Meelis hõbemedali koos Aare Laureni (Läänemaa) ja Jaan Rösleriga (Viljandi).

Vägev tulemus, lugupeetud klubikaaslased! Meie õnnitlused ja parimad soovid kõigile!
Olete väga tublid ja tore on nii suurtest tegudest kirjutada!

14-16.07.2017 toimusid Kajamaal maastikuvibu Eesti lahtised meistrivõistlused (Estonian Open 2017)

Selle aasta Estonian Open kujunes mitmes suhtes tähelepanuväärseks. Rekordiline oli osalejate üldarv – 122, kuid sellest hoolimata suutsid TVK vibulaskjad võita kokku 9 medalit, uuendada 6 Eesti ja 17 isiklikku rekordit. Võrdluseks: möödunud aastal võideti 7 medalit, uuendati 3 Eesti ja 11 isiklikku rekordit.

Kõige kirkamad medalid võitis Egne AFBHR, Rita AFBU, Meelis AMBHR, Kuldar AMLB, Carmel CFBBR, Caspar CMTR vibuklassis. Hõbemedali võitis Marek AMLB vibuklassis ning pronksmedalid Monika AFLB ja Ülle VFLB vibuklassis.

Eesti rekordeid uuendasid Egne maastikuringis, Rita-Anette looma-, maastiku- ja jahiringis, Kuldar maastikuringis ning Caspar loomaringis. Kuldari lastud tulemus – 385 punkti – kuulub maailma tippklassi ning ületab kehtiva AMLB maastikuringi maailmarekordi (välja lastud austraallase Deeksi poolt 2006.a) 2 punktiga. Kehtiva maailmarekordi enda kätte saamiseks tuleb Kuldaril kehtiv rekord ületada kas IFAA Euroopa või maailmameistrivõistlustel.

Isiklikke rekordeid parandasid Egne jahiringis, Monika maastiku- ja jahiringis, Meelis looma- ja jahiringis, Kuldar looma- ja jahiringis, Jaco loomaringis, Evo maastiku- ja jahiringis, Carmel loomaringis, Maarja looma-, maastiku- ja jahiringis ning Ülle looma-, maastiku- ja jahiringis.

Tore on märkida, et Estonian Openil osales väljaspool arvestust ka TVK värskeim liige Jekaterina Kornilitsina, kes lasi võistluse kaasa lühematelt distantsidelt. Kindlasti andis see laskmine ettekujutuse sellest, mida maastikuvibuvõistlused endast kujutavad.

Estonian Open näitas, et TVK laskjad on heas hoos ning tehtud on tõsine töö esmaspäeval, 31.07.2017, Saksamaal, Hohegeissis algavateks IFAA maastikuvibu EM-võistlusteks. Meie klubikaaslased on juba võistluspaigas ja nüüd pole muud kui pöidlad pihku ja parimad soovid Saksamaa poole teele!

02.07.2017 toimus Klubide Karika 6. etapp Lootvinal, kus oli kavas IFAA loomaring

Selle aasta KK sarja 6. etapp toimus esmakordselt Lootvinal, kus Monika ja Jaco pingutustega ja klubiliikmete toetusel rajati 14 märgiga raja, mida läbiti kaks korda. IFAA loomaring, mida väga sageli ei lasta, võeti kavva selleks, et aidata Eesti maastikuvibulaskjatel paremini valmistuda juuli lõpus Saksamaal algavateks maastikuvibu Euroopa meistrivõistlusteks.  Ilm soosis võistluse korraldamist igati ja tore oli näha, et Lootvina rahvas lõi väga vahvalt kaasa võistlejate toitlustamisel avades Vibukohviku! Loodetavasti kinnistab Lootvina ennast nüüd Eesti vibukaardil ning seal toimub võistlusi ka edaspidi.

KK 6. etapi puhul oli sisuliselt tegemist TVK teise koduetapiga (esimene oli KK 4. etapp Räbi külas). Ka seekord suutsime me KK koduetapi võita: TVK 24 vibulaskjat võitsid 66 kohapunkti, teiseks tulnud Kajamaa 17 vibulaskjat 42 kohapunkti ja Lääne Vibulaskjate 5 vibulaskjat 15 kohapunkti.

Esikohti langes TVK vibulaskjate arvele tervelt 10: Egne võidutses AFBHR, Rita AFBU, Tõnis AMBHR, Kuldar AMLB, Marvin CMBBR, Caspar CMTR, Karoliina JFLB, Ene VFBHR, Ülle VFLB ja Mart VMFSR vibuklassis.  Teiseks tuli Marek AMLB, Rasmus CMFSR ja Neeme VMLB vibuklassis. Kolmandaks tuli Monika AFLB, Meelis AMBHR ja Rainer AMLB vibuklassis. Väljaspool arvestust lasi kaasa ka Jaco isa Armand, kelle punktisumma oli VMLB klassis kolmas. Igati tublilt lastud!

Vägevale medalisaagile lisandus ka rida Eesti ja isiklike rekordite parandusi (vastavalt 5 ja 10). Eesti rekordi uuendamisega said hakkama Egne, Marvin, Caspar, Ene ja Ülle. Isiklikke rekordeid uuendasid Monika, Tiina, Tõnis, Meelis, Erik, Kuldar, Rainer, Indrek, Rasmus ja Karoliina.

Klubide üldine punktiseis KK-sarjas näeb peale 6. etappi päris huvitav välja. Varem olid asjad selleks hetkeks juba üsna selged. 2015 ja 2016 jäi TVK Kajamaast maha vastavalt 85 ja 98 punktiga ning edestas Sagittariust vastavalt 84 ja 69 punktiga. Sel aastal oleme me Kajamaast peale KK6 maas ainult 47 punktiga ja edestame Sagittariust 129 punktiga ning meil on veel üks koduetapp tulemas (KK8 Potimetsal 30.09.2017). Samuti on tulemas KK7 maastikuring 26.08.2017 Vohnjal ning KK9 jahiring 14.10.2017 Kullamaal. Kui me püüame kõigil etappidel välja panna võimalikult arvuka esinduse ja suudame võita ka Potimetsa etapi, siis peaks meil olema võimalik Kajamaale veelgi lähmale jõuda!

Seepärast nool mättasse, lugupeetud kaasvõitlejad ja usinasti Liivimaa au ja kuulsuse eest võistlema!

3-4.06.2017 toimusid Kõrvemaal Eesti meistrivõistlused vibujahis

Selle aasta vibujahi Eesti meistrid selgitati välja Kõrvemaal, kus on päris huvitav maastik, mida rajameister  oli ka oskuslikult ära kasutanud. Tuli lasta nii alt üles kui ülalt alla ning kohati päris tõsiselt nuputada loomade kaugusi.

TVK oli esindatud 15 vibulaskjaga, kes võitsid kokku 9 medalit. Esikoha ja meistritiitli saavutasid Egne AFBHR, Rita-Anette AFBU, Meelis AMBHR, Carmel CFBBR ja Caspar CMTR klassis. Hõbemedalid võtsid Monika AFLB ja Margus AMBU klassis. Pronksmedalitega naasesid Rainer AMLB ja Marek – seekord AMBHR vibuklassis.

TVK vibulaskjad näitasid head hoogu ka Eesti rekordite parandamisel. Kokku uuendati 7 Eesti rekordit, millest Egne, Carmel ja Caspar parandasid igaüks 2 rekordit ja Rita 1 rekordi.

Tublilt lastud, lugupeetud klubikaaslased!

21.05.2017 toimus Klubide Karika 5. etapp Kullamaal, kus lasti IFAA maastikuring

Selle aasta Kullamaa etapp üllatas osvõtjaid mõnevõrra muutunud maastikuga, kuid nagu ka Räbi külas, soosis ilm igati võistluse läbiviimist. TVK oli sellel Tartust kõige kaugemal toimuval KK etapil hästi esindatud: osales 17 tartlast, kes võitsid kokku 52 kohapunkti, mis vääris klubide arvestuses teist kohta. Etapi võitis Kajamaa (55 kohapunkti ja 26 vibulaskjat), järgnes TVK ja kolmas oli Sagittarius (24 kohapunkti ja 11 vibulaskjat).

TVK laskjad võitsid 7 esikohta: Egne AFBHR, Rita-Anette AFBU, Meelis AMBHR, Kuldar AMLB, Carmel CFBBR, Caspar CMTR ja Karoliina JFLB vibuklassis.

Marek võitis 2. koha AMLB ja Maarja tubli kolmanda koha CFLB vibuklassis.

Eesti rekordeid parandasid Meelis ja Caspar. Uued isiklikud rekordid lasid välja Egne, Rainer, Kuldar ja Karoliina.

Väike rehkendus näitab, et TVK laskjad on KK sarjas uuendanud keskmiselt 2 Eesti ja 5 isiklikku rekordit iga KK etapi kohta. Väga tubli töö ja õnnitlused uutele rekordiomanikele!

Klubide arvestuses juhib jätkuvalt Kajamaa 366 punktiga, järgnevad TVK 295 ja Sagittarius 220 punktiga. 2016 ja 2015 oli klubide järjestus peale KK 5 sama, kuid punktid vastavalt 380, 317 ja 247 ning 377, 272 ja 237.

06.05.2017 toimus Klubide Karika 4. etapp Räbi külas, kus lasti IFAA 3D standardring

Räbi küla KK etapp on kujunenud TVK koduetapiks ning Priit ja Rein olid ka sel aastal ette valmistanud toreda raja. Ilm soosis vibulaskjaid igati, päike paistis ning Räbi küla etapp kujunes igati meeldivaks võistluseks.

TVK oli väljas võimsa esindusega ning meie 25 vibulaskjat tõid ära ka kindla etapivõidu: 1. TVK (61 kohapunkti ja 25 vibulaskjat), 2. Kajamaa (43 punkti ja 17 vibulaskjat) ning 3. Lääne Vibulaskjad (14 punkti ja 5 vibulaskjat).

TVK vibulaskjad võitsid lausa 12 esikohta, 2 teist kohta ning 3 kolmandat kohta. Objektiivsuse huvides peab siiski mainima, et meeste pikkvibus võidutses absoluutarvestades meie lõunanaabrite esindaja Andris Kuznecovs, kes edestas Kuldarit 10 punktiga, kuid KK arvestuses võitis esikoha Kuldar.

Esikoha võitsid Egne AFBHR, üle pika aja taas TVK eest võistelnud Rita-Anette AFBU, Meelis AMBHR, Margus AMBU, Kuldar AMLB, Carmel CFBBR, esmakordselt KK sarjas võistelnud Maarja CFLB, Marvin CMBBR, Caspar CMTR, Karoliina JFLB, Ene VFBHR ja Neeme VMLB klassis.

Teise koha võitsid Tõnis AMBHR ja Jaco AMLB klassis ning kolmandaks tuli Monika AMLB, Marek AMLB ja Ülle VFLB klassis.

Taas parandati ka rekordeid: Eesti rekordeid uuendasid Carmel, Caspar ja Ene. Isiklikud rekordid lasid Egne, Tiina, Indrek, Maarja ja Karoliina.

Koduetapi võiduga tõusime me klubide üldarvestuses teisele kohale. Juhib Kajamaa 311 punktiga, järgneb TVK 243 punktiga ning kolmandat kohta hoiab Sagittarius 196 punktiga. Taas võib võrdlusmomendi saamiseks vaadata ka varasemate aastate punktiseisu. 2016.a juhtis peale KK 4. Kajamaa 312 punktiga, järgnesid TVK 254 punkti ja Sagittarius 236 punktiga. 2015.a juhtis Kajamaa 289 punktiga ning järgnesid TVK 244 punkti ning Sagittarius 200 punktiga. Nagu näha, koduetapp on tõstnud meid klubide arvestuses teisele kohale ka kahel varasemal aastal ning on päris tähelepanuväärne, et TVK summaarne punktisumma on peale KK 4 kõikunud kolme aasta jooksul üsna vähe.

15.04.2017 toimus Klubide Karika 3. etapp Kajamaal, kus lasti IFAA jahiring

Klubide Karika 3. etapi toimumispäeval oli ilm päris jahe, kuid tulemusi vaadates seda küll ei oskaks arvata! TVK oli väljas 16 vibulaskjaga, kes trotsisid loodusjõude ning tõid koju 53 kohapunkti, sh 6 esi-, 3 teist ja 2 kolmandat kohta. Lisaks lasid meie klubikaaslased ka 2 Eesti ja 8 isiklikku rekordit. Üleminek saalist õue toimus sel aastal küll väga toredalt!

Klubidest oli parim Kajamaa (65 kohapunkti ja 32 vibulaskjat), järgnes TVK (53 punkti ja 16 vibulaskjat) ning kolmandaks tuli Sagittarius (30 punkti ja 15 laskjat).

Meie klubikaaslastest võitsid esikoha Meelis AMBHR, Rainer AMLB, Carmel CFBBR, Marvin CMBBR, Karoliina JFLB ja Ene VFBHR vibuklassis. Teise koha saavutasid Egne AFBHR, Tõnis AMBHR ja Kuldar AMLB klassis. Kolmanda koha saavutasid Marek AMLB ja Rasmus CMFSR klassis.

Eesti rekordit parandasid Marvin ja Ene. Uute isiklike rekorditega naasesid Egne, Meelis, Tõnis, Rainer, Indrek, Rasmus, Caspar ja Karoliina.

Kokkuvõttes juhtis peale KK 3. etappi jätkuvalt Kajamaa 268 punktiga, järgnesid Sagittarius 188 ja TVK 182 punktiga. Võrdluseks: peale KK 3. etappi  2016.a juhtis Kajamaa 278 punktiga, järgnesid Sagittarius 233 ja TVK 190 punktiga. 2015.a juhtis Kajamaa 248 punktiga, järgnesid TVK 183 ja Sagittarius 178 punktiga.